Your search results

Pasiruošimas gauti būsto paskolą

Paskelbė MB Rask namus 2022 20 sausio
0

Kiekvienas žingsnis savo būsto įsigijimui, turi būti gerai apskaičiuotas ir pasiruoštas.

Šį kartą pašnekėsime apie tai, kaip pasiruošti būsto paskolai.

Griežtėjančios bankų taisyklės, neleidžia atsipūsti ir mums ir kiekvieną kartą tvarkant paskolą, sužinome vis kažką naujo ir ta informacija, norime pasidalinti ir su jumis.

Pasiruošimas

Šiai dienai pagrindinis dalykas yra neturėti, blogos kredito istorijos.

Kas yra kredito istorija? Tai jūsų kreditai, sąskaitų pradelsimai ir viskas kas susiję su viešais mokėjimais, o liaudiškai sakant – skolos. Jei jums atrodo, kad jūs neturite skolų, tai dar nieko nereiškia. Savo praktikoje labai dažnai tenka susidurti, kad mobiliojo ryšio operatoriai, sąskaitų pradelsimus, registruoja bendroje CreditInfo sistemoje, o tai kenkia jūsų reitingui.

Kiekviena paskola, lizingas, kreditinės kortelės turėjimas ir kiti finansiniai įsipareigojimai, turi tiesioginės ir netiesioginės įtakos, jūsų būsto kredito suteikimui arba nesuteikimui, bei kainai.

Kad ir ką besakytų bankai, pastebime, kad klientai turintys prastesnę kredito istoriją už būsto paskolą moka daugiau, nei tie kurie turi gerą kredito istoriją.

Kas yra bloga ir gera kredito istorija?

CreditInfo sistemoje ji skaičiuojama procentais arba, kad būtų paprasčiau raidėmis. A ir B žinoma geriausia, C ir kt. jau blogiau, o kartais ir visai blogai.

Kaip jau minėjau, kiekvienas įmokų pradelsimas atsiliepia ir jūsų istorijai. Tad jei ruošiatės imti būsto paskolą, pasirūpinkite, bent metus laiko neturėti tokių nusižengimų.

Ar bloga kredito istorija reiškia kad negausiu būsto paskolos?

Ir taip ir ne.

Jei jūsų kredito istorija pagal nepatikimumą yra daugiau, kaip 50% tikimybė, tai reiškia, kad maža tikimybe gauti paskolą.
Kartais tokiose situacijose bankai gudrauja ir jus išbando išduodami kreditinę kortelę. Išduoda kreditinę kortelę ir stebi, kaip jus elgsitės. Jei bent karta pasinaudosite jums duota kortele, tikimybės kad gausite būsto paskolą, beveik nelieka. Jei iškęsite ja nepasinaudoję, tikimybė gauti būsto paskolą išauga.

Kredito istorija stebima už paskutinius penkis metus, bet bankai būna iškapsto ir senesnių įrašų apie jus. O tada jau tenka jums įrodinėti kad tai buvo „jaunystė – kvailystė“. Kartais „praeina“ kartais ne.

Jei situacija tikrai prasta, bet pirkėjas yra pasiryžęs taisytis, bankas duoda 1-2 metų bandomąjį laikotarpį, ir jei žmogus susitvarko su skolomis ir savo istorija, tada būsto paskola yra suteikiama.

Yra tekę turėti situacijų, kai bankas pareikalavo grąžinti visą paimtą vartojamą kreditą. Pirkėjui jį gražinus, bankas vis tiek nedavė būsto paskolos.

Švari sąskaitos istorija

Čia dar vienas, labai aktualus aspektas dabartinėje rinkoje.

„Skola“, „paskola“, „skolos grąžinimas “, „paskolos grąžinimas “ mokėjimo paskirties laukelyje – kirvis jūsų paskolai.

Paprasta situacija, nuėjote su draugu į kavinę, pasidalinote sąskaitą per pusę ir draugas „įmetė” jums pusę sumos į jūsų sąskaitą su prierašu „skola“. Ir kai, bankas jūsų paprašys sąskaitos išklotinės (jei tai kitas, nei jūsų sąskaita bankas) ir tokie „perliukai“ iškarto pradės kliūti bankininkui.

Skola, paskola ir kt., mokėjimo paskirtyje būti NEGALI.

Būsto paskola

Kai viskas tvarkoje su istorija ir banko sąskaita tvarkinga, galima pradėti pildyti paraiškas bankuose. BANKUOSE ne banke!

Kodėl bankuose?

Vienas ne pasirinkimas

Kiekviena apie jus atlikta užklausa vykdoma per CreditInfo sistemą, o užklausos davėjas mato kas apie jus jau domėjosi.

Jei pvz. jūs pildote paraišką Swedbank’e, tai užklausą apie jus davęs banko darbuotojas ieško informacijos CretiInfo sistemoje, ir jei jūs daugiau niekur kitur, dėl paskolos nesikreipėte ta informacija bus tuščia. Bet jei jūs kreipėtės, bankininkas matys , kad jūs , dėl paskolos domėjotės ir kituose bankuose.

Kuo tai naudinga jums?

O gi tuo, kad kuo daugiau turite pasirinkimų, tuo geresnes sąlygas galite išsiderėti su banku. Banke kaip turguje – visada reikia derėtis.

O jūsų melas „man kitas bankas duoda geriau“ greitai išlenda, kai darbuotojas pamato, kad jūs niekur nesikreipėte.

Palūkanų norma

Žodis, kurio dažniausiai niekas nesupranta, mato skaičių, o reikšmės nežino.

Mano praktikoje paskolų vidurkis – 2.5% metinių palūkanų.

Metinės palūkanos – procentinė išraiška nuo likusios paskolos sumos per metus., Pvz. jūsų paskolos suma 30 000€, metinės palūkanos 3%, tai reiškia, kad per pirmus metus jūsų palūkanos sieks 900€. Per metus jūsų paskolos likutis pasidarė 27000€, tai kitais metais palūkanų jau bus 810€, ir t.t.

Imkime kitą pavyzdį:

Jono metinės palūkanos 2.5%, Petro – 2.7%. Paskolos suma 30 000€, terminas 30 metų.

Jono paskola kainuos – 43 537,50€

Petro paskola kainuos – 44 440,00€

O tai reiškia, kad Petras dėl 0.2% skirtumo patirs 902,50 nuostolį. Taip gal tai ir ne daug, per 30 metų. Bet Jonas už tuos 900€ galės nusipirkti sau naują lovą, o Petrui teks miegoti ant senos.

O jei skirtumą padarysime 1%, tai permoka gausis jau 4 512,50€.

Savo praktikoje didžiausias palūkanas esu turėjęs 7%, tai duotuoju pavyzdžiu permoka gautųsi 20 306,25€ o tai jau tikrai nemaža suma.

Kintamos palūkanos

Šiuo metu rinka daugiau, mažiau pastovi. Bet jei pažiūrėti, kad bus keliolika metų atgal, kai sprogo NT burbulas ir iškilo palūkanos.

Kintamos palūkanos reiškia, kad pasikeitus rinkos situacijai, jūsų palūkanos gali ženkliai pakilti.

Jei nagrinėti aukščiau duotą pvz. tai jei įmoka prie 2.5% preliminariai būtų 145€, tai prie 7% įmoka jau būtų 258€.

Palūkanų fiksavimas

Šiuo metu bankai dažniausiai leidžia pasirinkti 3, 6 arba 12 mėnesių. Buvo laikotarpis, kai bankas davė rinkis 60 mėnesių, šiuo metu su tuo susidurti netenka.

Ką tai reiškia? O gi tai, kad kiek laiko turėsite pasiruošimui jei kažkas pasidarytų rinkoje.

Tarkime, jūsų palūkanos perskaičiuojamos kas 6 mėnesiai 01.01 ir 07.01. Sausį perskaičiavo, jos pakilo arba liko tokios pačios. Vasarį prasidėjo krizė ir palūkanos pakilo. Kadangi, jūsų palūkanos yra fiksuotos, tai jūsų palūkanos pakils tik 07.01. Tai reiškia, kad iki to laiko jums reikia ruoštis, didinti finansus, kaupti atsargas, nes po 07.01 jūsų mėnesio įmoka kils. Kad jau visai nebūtų pesimistiškai, tai kartais įmokos ir mažėja, bet praktika rodo kad taip beveik nebūna.

Savo klientams rekomenduojame rinktis 12 mėnesių laikotarpį. Tai reiškia, kad per tarkime tuos pačius 30 metų palūkanos keisis 30 kartų. Jei pasirinksite kas 6 mėnesius, palūkanos keisis 60 kartų ir t.t.

Apibendrinam

Svarbiausia:

  1. švari kredito istorija;
  2. švarūs banko pavedimai;
  3. derybos su banku;

O pats svarbiausias dalykas:

įvertinti savo galimybes;

O jei reikės pagalbos tvarkant paskolą, renkantis būstą ar iškitus kitiems klausimams susijusiais su NT, susiekite su mumis, padėsime.

Rašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas viešai.

Palyginti objektus

Objektai