Your search results

Avansinis mokėjimas

Paskelbė MB Rask namus 2022 17 sausio
0

Kokio dydžio turi būti avansinis mokėjimas?

Savo darbinėje praktikoje labai dažnai tenka sulaukti skundų iš pirkėjų kad įdavus avansą nepavyko nupirkti išsirinktą turtą. Dažniausia to priežastis yra elementari. Atėjo kitas pirkėjas, pasiūlė didesnę kainą ir „permušė” jūsų siūlymą. Pardavėjas gauna didesnę kainą ir gražina jums jūsų avansą.

Dar gerai jei surašyta gera avansinė sutartis su netesybomis, o jei ne.. tada pirkėjas lieka praradęs ne tik išsirinktą būstą, bet ir patiria papildomas išlaidas (pvz. tvarkėsi paskolą, darėsi turto vertinimą ir tt.)

Labai dažnai iš pirkėjų tenka girdėti kad įdavėme 200-300€ avansą. Tai nėra avansas.

Tvirtas ir geras avansas turi būti 10% nuo perkamo turto kainos.

Grynais ar pavedimu

Čia jau priklauso nuo situacijos ir sumos.

Pavedimu

Jei perkama su būsto paskola, geriausiai daryti pavedimu, nes vėliau teks įrodyti kreditoriui kad jūs tikrai sumokėjote avansą. Tokiu atveju avansinis mokėjimas gali būti padarytas į pardavėjo ar tarpininko sąskaitą, priklausomai nuo to kaip surašyta avansinė sutartis. Atskirais atvejais avansinis mokėjimas gali būti daromas ir į notaro depozitinę sąskaitą, jei sudaroma notarinė preliminarioji pirkimo – pardavimo sutartis.

Grynais

Jei turtas perkamas savo lėšomis galima mokėti grynaisiais pinigais.

Jei perkamas objektas yra naujos statybos, reiktų atkreipti dėmesį į tai kad didžioji dalis statytojų didesnio nei 10 000€ avanso grynaisiais pinigais priimti negali.

Avansinė sutartis

Ko tik nėra tekę matyti. Ant avansinės sutarties nėra adreso, nėra kainos, nėra avanso dydžio, nėra jokių terminų, nėra pirkėjo ar pardavėjo duomenų.. išvis nėra avansinės sutarties..

Avansinėje sutartyje turi būti:

  1. Datos ir vietos žyma kur įduotas avansas
  2. Pirkėjo ir pardavėjo duomenys (vardai, pavardės, asmens kodai)
  3. Adresas objekto kur yra turtas.
  4. Data iki kada bus einama pas notarą.
  5. Perkamo turto kaina.
  6. Įduodamo avanso dydis.
  7. netesybų sąlygos.
  8. Data iki kada pardavėjai galės naudotis turtu po sandorio pas notarą.
  9. Daiktai ir turto priklausiniai kurie liks įsigijus turtą.

Papildoma informacija kuri gali būti sutartyje:

  1. perkamo turto dydis.
  2. atsiskaitymo tvarka.
  3. papildoma informacija.

Įduodant avansą svarbiausia

Pirmas ir pagrindinis dalykas, tai įsitikinti kad tas žmogus kuriam jūs įduodate avansą yra to turto savininkas, jei bendraujate su savininku. Arba įgaliotas asmuo jei bendraujate su įgaliotiniu arba NT brokeriu.

Kaip tai padaryti?

Tiesiog peržiūrėti turto dokumentus ir žmogaus  asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus su nuotrauka.

Peržiūrėti įgaliojimą ar asmuo turi teisę gauti pinigus ir parduoti turtą.

Žodis žvirblis

Viską.. VISKĄ apie ką šnekėjote įtraukite į sutartį. Kad vėliau nebūtų staigmenų, kai pvz. nerasite šviestuvų nes jie buvo atvežti iš Italijos ir kainuoja „nežmoniškus” pinigus, išvežtus baldus ir kt.

Būtinai aptarkite visus terminus dėl turto nuosavybės perleidimo, nes labai dažnai būna kad visos šalys pernelyg optimistiškai įvertina išsikraustymo terminus, o su jais nespėjus prasideda pykčiai, kartais ginčai kurie nuveda net į teismą.

Juodoji pusė

Avansas įduotas, turtas nenupirktas

Kartais būna taip kad pas pardavėjus pasikeičia aplinkybės ir perkamas turtas nėra parduodamas. Sąžiningiausia ir geriausia ką gali padaryti pardavėjas tai gražinti jums avansą ir gražinti papildomai tokią pat sumą kaip netesybas.

Teismas ne išeitis

Viską išspręs teismas! Dejai tai nėra tiesa. 

Jei įdavėte menkavertį avansą, į teismą eiti net neverta, nes sugaišite daug laiko, patirsite išlaidas o naudos iš to bus mažai.

Žinoma tikėtina jog teismas pripažins pardavėją kaltu, jei įrodysite kad jis tikrai neteisus.

Bet.. jei pardavėjas pasiims kažkiek geresnį advokatą nei jūsiškis, ieškinys bus užginčytas ir liksite ir be avanso ir be patirtų išlaidų kompensavimo.

Apie moralinę žalą ar išlaidų kompensavimą tokių kaip turto vertinimas ir kt. tiesiog pamirškite.

Avansas įduotas ne savininkui

Tai nėra blogiausias scenarijus. Pasitaiko atvejų kai avansą paima pardavėjo vaikai ar giminės. Geriausia tokiu atveju paprašyti bent jau giminystės ryšį patvirtinantį dokumentą ar įgaliojimą.

Yra tekę susidurti kai turtą „pardavinėja” jo nuomininkas. Asmuo apsimeta savininku, o pateikti jokių dokumentų negali. Tokiam asmeniui patikėti savo pinigų tikrai neverta, nes tikimybė kad bus atgautas sumokėtas avansas yra labai maža. Tada nebus nei turto nei avanso, o jūs įsivelsite į teismų maratoną.

Kaip save apsaugoti

Kaip ir minėta aukščiau, susižiūrėti visus reikiamus dokumentus ir įsitikinti kad asmuo kuriam paliekate savo pinigus yra to turto savininkas.

Pasikliaukite savo nuojauta, ji jūsų tikrai neapgaus.

Nepasikliaukite „maloniais” žmonėmis. Dažnai būna taip kad malonūs į akis, bet bus labai nemalonūs susitikus teismo salėje.

O gal be avanso?

Būna ir taip. Tačiau šiuo atveju labai rizikuojate netekti perkamo turto. Pardavėjo pasakymas „man nereikia avanso aš pasitikiu” tikrai nėra išeitis. Jis pasitiki o aš ne, nes ne jis praras pinigus nepardavęs turto, o aš jo nenupirkęs.

Paruoštą avansinę sutartį rasite paspaudę nuorodą žemiau

 

O jei reikalinga pagalba nuperkant nekilnojamą turtą, kreipkitės, padėsime!

Rašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas viešai.

Palyginti objektus

Objektai