Your search results

Kaip elgtis apžiūrint norimą pirkti turtą

Paskelbė MB Rask namus 2022 17 sausio
0

 Perkant nekilnojamą turtą galioja trys pagrindinės taisyklės:

 1. Negirkite turto.
 2. NIEKADA NEPEIKITE TURTO
 3. Nesiūlykite kainos pirmi.

O dabar apie kiekvieną taisyklę plačiau.

 1. Negirkite turto – labai dažna pirkėjų klaida kad pirkėjai pradeda „myžčioti” pamatę NT. Pradeda girti, namą, vietą, aukštą, būklę. Pasakoja kad šalia gyvena draugai ar tėvai. Kam visa tai? Jūs atėjote pirkti ir derėtis. O kiekvienas +”as tik pakelia turto kainą. Labai dažnas praktikoje atvejis kai pirkėjai ateina pirkti turto ir už jį negana to kad nesusidera, bet dar ir nusiperka už aukštesnę kainą. Matote kad tai geras turtas, pasilaikykite visas emocijas sau. Išvykę galėsite pasidžiaugti savo radiniu.
 2. NEPEIKITE TURTO – pati dažniausia ir kartais pati skaudžiausia pažeista taisyklė. Yra tekę susidurti kai pirkėjams pradėjus kritikuoti turtą, pardavėjas atidaro pvz. buto duris ir išvaro pirkėjus lauk. Patikėkit, tikrai nejauki ir nemaloni situacija. Kažkas negerai, kažkas nepatinka – PASILAIKYYKITE TAI SAU. Vėliau tuos -„us galėsite panaudoti derybose. Kai pradedamas peikti pardavėjo turtas, pardavėjas užsiblokuoja ir į kalbas, o juo labiau derybas nebesileidžia. „Jei turtas toks, prastas, tai kodėl jūs jo norite?”
 3. Nesiūlykite kainos pirmi. „Pirmas pasiūlęs kainą, pralaimi”. Auksinė derybų taisyklė. Idealiausias variantas, trumpas atsisveikinimas: „Ačiū, mes pagalvosime ir duosime žinoti.” Taškas, jokių emocijų, jokių veido mimikų, tik šalti nervai. Tik šalti nervai jums padės derybose. 

Parodysite emocijas – jūs pralošėte. Peikiate turtą – jūs pralošėte.

Kodėl?

Jei pardavėjui pradėjote girti turtą, tikimybė kad bent simboliškai nusiderėsite lygi 0.

Jei pardavėjui pradėsite peikti turtą, tai „kokio velnio jūs čia važiavote, nes dažniausiai daugumas defektų matosi skelbimo nuotraukose”.

Kaip pasiruošti turto apžiūrai

Pirmas dalykas pažinkite aplinką kurioje yra turtas.

Jei tai gyvenamas būstas – pasinaudokite google maps, maps.lt ar kitais portalais informacijos susirinkimui JUMS aktualiais klausimais, kaip pvz. artimiausia mokykla, darželis, PC ir kita. Atmeskite „aj netoli”. Ar tikrai? Įvertinkite kaip nuvyksite iki artimiausio taško ne tik jūs, vairuojantys automobilį, bet ir jūsų vaikai. O gal ruošiatės iki 18 metų būti taksistais? Jei būstą perkate tėvams, kaip jie nusigaus iki artimiausio taško kai nebegalės arba išvis nėra vairuojantys. Nebūkite savanaudžiai ir trumparegiai. Apsižvalgykite.

Jei tai sklypas – kur yra artimiausios komunikacijos, elektra, dujos, vanduo, kanalizacija. Visos šios papildomos išlaidos gali gerokai palengvinti jūsų piniginę ateityje.

Patyrinėkite aplinką gyvai. Pasijauskite tos aplinkos gyventojais. Pažiūrėkite kas šalia, kokia liaudis įsik9rusi šalia. |Koks esi pats – tokie bus ir kaimynai” ne visada veikia, ypatingai prastesniuose rajonuose.

Derybos

Jei turtas išties patiko, neskambinkite tik išėję iš jo. „Karštasis” periodas tęsiasi iki 8 valandų. Laužą įkurti spėsite. Gerai apmastykite ar turtas tikrai jums tinka. Kaip jautėtės jame. Kaip jums patiko aplinka. Pamirškite tokias nesąmones kaip blogai atrodanti laiptinė, mažas rūsys, kiemas neišklotas trinkelėmis ar kitomis smulkmenomis. Ne laiptinėje ar kieme gyvensite. Visa tai sutvarkoma.

Pirmas skambutis turėtų būti praėjus 2-3h po turto apžiūros. Tada būsite atvėsę ir jūs ir pardavėjai.

Esminiai klausimai:

 1. kokia jūsų (kaip pirkėjo) kaina, t. y. kiek jūs pasiruošę mokėti
 2. kokia jūsų (klausimas pardavėjui), galutinė kaina.
 3. kiek laiko reikės pardavėjui išsikraustymui
 4. kiek laiko reikės jums iki pilno atsiskaitymo.
 5. kas mokės notarinius mokesčius

Kaina

Nesakykite kainos pirmi! I6sisukinėkite, tegul pardavėjas pasako savo. Pvz. ta kaina yra 1-2% mažesnė, tada jūsų siūlymas turėtų būti 5-10% mažiau dabartinės prašomos kainos. Pasiskaičiuokite iš anksto, tai geriausia ką galite padaryti! Nebijokite derėtis! Jei tas turtas būtų toks „geras” jo nebūtų skelbimuose. Mes, dirbantys su NT, „gerų” pasiūlymų į internetą net nededame, jie ra parduodami „iš po stalo”.

Šnekėdami argumentuokite kodėl, NEPEIKITE, kantriai ir šaltai. Pasakykite savo terminus ir sąlygas.

Ir.

Jei derybos iškarto nepavyko, nenusiminkite. Kantrybės. Pasakykite kad turtas jus domina, bet šiai dienai kaina ra per didelė, paprašykite kad jei kas pasikeistų jus informuotų, NES PER DVI SAVAITES JUMS REIKIA KAŽKĄ NUSIPIRKTI ir jei ne jų, tada nupirksite kitą turtą. Ir gražiai atsisveikinkite. Šaltai, mandagiai.

Rašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas viešai.

Palyginti objektus

Objektai