Your search results

Infrastruktūros mokestis Kėdainiuose

Paskelbė MB Rask namus 2023 17 sausio
0
Infrastruktūros mokestis

Jau tikriausiai ne vienam teko girdėti jog ir Kėdainių mieste bei rajone yra įvestas nekilnojamojo turto infrastruktūros mokestis.

Ne vienam susiduriančiam su statybomis Kėdainiuose, nuo šiol šis pavadinimas bus labai gerai žinomas, nes šį mokestį teks susimokėti visiems statantiems.

Dar prieš naujus metus teko bendrauti su UAB Matininkas vadovu Žydrūnu. Pokalbio metu bandėme išsiaiškinti kas tai per siaubas baubas ir kiek tai kainuos statytojams, bet tuo metu buvo tik patraukiota pečiais, nes niekas nebuvo aišku. Tos informacijos ieškojome ir savivaldybės puslapyje, bet informacija buvo labai kukli.. „..taryba pritarė infrastuktūros mokesčiui..” Kiek, kada ir už ką.. nebuvo aišku.

O dabar jau viskas aišku. Infrastuktūros mokestis Kėdainių mieste ir rajone… tada dam.. nuo 3 iki 20 eurų už vieną kvadratinį metrą. Ir šis tarifas gali būti didinamas arba mažinamas priklausomai nuo statinio tipo.

Kad būtų aiškiau paimkime konkretų pavyzdį. Tarkime šeima nori statytis 250 kv.m . namą (Bp) Janušavos kaime. Ši teritorija patenka į 3 tarifo teritoriją, t. y. 10€/ kv. m. (Į). Namo tipas gyvenamosios paskirties vienbučiai ir dvibučiai pastatai (D), koeficientas – 1.

Tai pagal formulę T= Į x D x Bp, gauname, kad išsiimant statybos leidimą šeima turės sumokėti 10 x 1 X 250, t. y. 2500€. O tai reiškia, kad prie namo savikainos šeimai reikės pridėti štai tokią apvalią sumelę.

Ir reiktų nepamiršti to, kad ši suma yra tik už namą. O namas gi turi ir garažą ir dar gal kokį šiltnamį, gal dar ir ūkinį. Ir visi šie papildomi pastatai turi savo koeficientą ir neliks neapmokestinti.

O jei norimas statinys patenka į 4teritoriją t. y. kiek tolėliau nuo miesto centro, tai ši suma išauga dvigubai, nes ten tarifas 20€/kv. m..

O tai žinoma įtakos ir statybų kainą, nes infrastuktūros mokestis turi būti sumokėtas, prieš gaunant statybos leidimą, ir jo išvengti vargu ar kam pavyks.

Šiai dienai Kėdainių rajonas yra suskirstytas į keturias teritorijas:

  • prioritetinė – 10 €,
  • 1 teritorija – 3 €,
  • 2 teritorija – 5 €,
  • 3 teritorija – 10€,
  • 4 teritorija – 20 €,

Ar šis naujas mokestis Kėdainiuose duos naudos ar ne, parodys tik laikas. Bet jei šie pinigai nenusės gatvėse ir jos nebus tvarkomos, o bus panaudoti kažkur kitur, o ši tikimybė labai didelė, tai bus tik eilinis pasipinigavimas miestiečių sąskaita.

Daugiau informacijos šia tema rasite savivaldybės puslapyje 

Rašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas viešai.

Palyginti objektus

Objektai